Convertor DC-DC izolat - 48/12-9 (110W) Orion Tr - Victron Energy ORI481210110
  • Nou
Victron Energy Orion-Tr (ORI481210110) este un convertor DC-DC izolat de 110W care oferă un curent de ieșire de 9A, garantând o alimentare stabilizată și sigură într-un format robust.
  • Izolarea galvanică completă între intrare și ieșire previne transferul zgomotului electric și protejează echipamentele electronice de precizie împotriva eventualelor supratensiuni sau erori de masă din circuitul de 48V.
  • Tensiunea de ieșire este reglabilă fin, permițând utilizarea dispozitivului atât ca stabilizator de tensiune pentru sarcini critice, cât și ca încărcător de baterii pentru bancuri de 12V în diverse configurații de backup.