Sursă de alimentare cu montaj pe șină DIN - reglabilă 100-240VAC - DC24V 5A 120W - Phoenix Contact 1234302
Ultimele produse in stoc
1234304
Cod Produs: 1234304
Ai nevoie de ajutor? 0773393640 - suport tehnic / 0772245110 - suport comenzi
| Funcționare AC | |
| Configurarea sistemului de alimentare | TN, TT, IT (PE) |
| Gama de tensiune nominală de intrare | 100 V AC ... 240 V AC |
| Gama de tensiune de intrare | 110 V AC ... 240 V AC ±10 % (P N = 240 W) |
| 100 V AC ... 109 V AC -15 % ... +10 % (P N = 200 W) | |
| Tensiunea tipică a rețelei naționale | 120 V AC |
| 230 V AC | |
| Tip de tensiune de alimentare | AC |
| Curent de pornire | tip. 30 A (la 25 °C) |
| Integrala curentului de pornire (I 2 t) | tip. 0,2 A 2 s |
| Gama de frecvență (f N ) | 50 Hz ... 60 Hz ±10 % |
| Timp de alimentare tampon | tip. 30 ms (120 V AC) |
| tip. 30 ms (230 V AC) | |
| Consum curent | max. 3 A (240 W) |
| max. 2,5 A (200 W) | |
| tip. 2,4 A (110 V AC (240 W)) | |
| tip. 1,2 A (240 V AC (240 W)) | |
| tip. 2,4 A (100 V AC (200 W)) | |
| tip. 2,3 A (109 V AC (200 W)) | |
| Circuit de protectie | Protectie tranzitorie; Varistor |
| Ora de pornire | tip. 1 s |
| Siguranța rețelei dispozitivului | 5 A intern (protecția dispozitivului), rapidă |
| Întrerupător recomandat pentru protecția intrării | 6 A ... 16 A (caracteristică B, C, D, K sau comparabilă) |
| Curent de descărcare la PE | < 3,5 mA |
| Eficienţă | tip. 91 % (120 V AC) |
| tip. 92 % (230 V AC) | |
| Tensiunea nominală de ieșire | 24 V DC |
| Domeniul de setare al tensiunii de ieșire (U Set ) | 24 V DC ... 28 V DC (> 24 V DC, capacitate constantă limitată) |
| Curent nominal de ieșire (I N ) | max. 10 A (P N = 240 W) |
| max. 8,33 A (P N = 200 W) | |
| Rezistent la scurtcircuit | da |
| Dovada fara sarcina | da |
| factorul de creastă | tip. 1,5 (120 V AC) |
| tip. 1,9 (230 V AC) | |
| Putere de ieșire ( PN ) | 240 W (240 V AC) |
| 200 W (100 V AC) | |
| Conexiune în paralel | da, pentru creșterea puterii și redundanței cu diodă |
| Conexiune în serie | da, pentru tensiune de iesire crescuta |
| Rezistența la tensiune de feedback | ≤ 35 V DC |
| Protecție împotriva supratensiunii la ieșire (OVP) | ≤ 35 V DC |
| Undă reziduală | tip. 70 mV PP (cu valori nominale) |
| Abaterea controlului | < 2 % (modificare în sarcină, statică 10 % ... 90 %) |
| < 4 % (modificare în sarcină, dinamică 10 % ... 90 %) | |
| < 0,1 % (modificarea tensiunii de intrare ±10 %) | |
| Timpul de creștere | < 100 ms (U Out = 10 % ... 90 %) |
| Putere de disipare minimă în gol | < 3 W (120 V AC) |
| Disiparea maximă a puterii fără sarcină | < 3 W (230 V AC) |
| Puterea de disipare a sarcinii nominale minime | < 24 W (120 V AC) |
| Pierdere de putere sarcină nominală max. | < 20 W (230 V AC) |
| Protecție integrată cu siguranțe | Nu |
Ultimele produse in stoc
In stoc
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
La comanda
Ultimele produse in stoc
La comanda
La comanda
Ultimele produse in stoc
La comanda
La comanda
La comanda
La comanda
La comanda
Ultimele produse in stoc
La comanda
Ultimele produse in stoc
La comanda
Ultimele produse in stoc
In stoc
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
Parola trebuie sa contina cel putin:
Salvati produsele pe lista de dorinte pentru a le cumpara mai tarziu sau pentru a le impartasi prietenilor.