-
Siguranțe, Diferențiale, Separatori & Busbar
-
Tablouri electrice
-
Materiale electrice pentru sisteme fotovoltaice
-
Contactori, Relee, Contoare & Surse
-
Descărcătoare de supratensiune (SPD)
-
Doze electrice & cutii de joncțiune
-
Cleme și conectori electrici
-
Siguranțe fuzibile & Separatori portfuzibili
-
Cabluri, Canal cablu, Tuburi copex
-
Corpuri de iluminat
-
Sisteme de împământare
-
Prize și întrerupătoare
-
Spray-uri, spume și lubrifianți
-
Scule și unelte pentru electricieni
-
Cărți pentru electricieni
-
Accesorii electrice
-
Industrial
-
Materiale electrice pentru case pasive
-
Materiale electrice pentru campere, RV-uri
- Lichidări stoc
- Promoții
-
Producători
- Aeroo Shield
- Berker by Hager
- Cimco
- Dietzel Univolt
- ELBA
- ETI
- F&F Filipowski
- Finder
- Forch
- Fronius
- Hager
- Helukabel
- HENSEL
- KAISER
- Kopos
- Kouvidis
- Lovato Electric
- Milwaukee
- Morek
- OBO Bettermann
- PanControl
- Phoenix Contact
- Prysmian
- SCAME
- Schrack
- SEZ DK as
- SKYBOX
- TED Electric
- Tracon Electric
- Victron Energy
- Wago
- Weicon
- Weidmuller
- XMeditor
- Blog
- Info
Conector rapid pentru corpuri iluminat - Standard (PUSH WIRE/CAGE CLAMP) 2 fire 2.5mm² - WAGO 224-101
1
Cod Produs: 224-101
Ai nevoie de ajutor? 0773393640 - suport tehnic / 0772245110 - suport comenzi
de produse
si european
rapida
personalizate
utile
de incredere
| Ratings per | EN 60664 |
| Nominal voltage (II/2) | 400 V |
| Rated surge voltage (II/2) | 4 kV |
| Rated current | 24 A |
| Legend (ratings) | (II / 2) ≙ Overvoltage category II / Pollution degree 2 |
Connection data
| Connection type (1) | Installation side |
| Connection technology | PUSH WIRE® |
| Number of connection points (connection type) | 1 |
| Actuation type | Push-in |
| Connectable conductor materials | Copper Aluminum |
| Solid conductor | 1 … 2,5 mm² / 14 … 12 AWG |
| Strip length | 9 … 11 mm / 0.35 … 0.43 inch |
| Connection type 2 | Lighting side |
| Connection technology 2 | CAGE CLAMP® |
| Number of connection points | 1 |
| Solid conductor 2 | 0,5 … 2,5 mm² / 20 … 16 AWG |
| Fine-stranded conductor 2 | 0,5 … 2,5 mm² / 20 … 16 AWG |
| Total number of connection points | 2 |
| Total number of potentials | 1 |
| Wiring type | Side-entry wiring |
Mai mult
Physical data
| Width | 8 mm / 0.315 inch |
| Height | 15,5 mm / 0.61 inch |
| Depth | 20,4 mm / 0.803 inch |
Material data
| Color | gray |
| Fire load | 0,041 MJ |
| Weight | 1,8 g |
Environmental requirements
| Surrounding air temperature (operation) | 60 °C |
| Continuous operating temperature | 105 °C |
Commercial data
| Packaging type | BOX |
| Country of origin | CH |
| GTIN | 4044918583817 |
| Customs tariff number | 85369010000 |
Notă:
Conductori de aluminiu terminați
Blocurile terminale cu clemă cu arc WAGO sunt potrivite pentru conductoare de aluminiu solide de până la 4 mm² / 12 AWG dacă pentru terminare se folosește pasta de contact „Alu-Plus” WAGO.
Avantajele lipirii contactului „Alu-Plus”:
Distruge automat filmul de oxid în timpul prinderii.
Previne oxidarea proaspătă la punctul de prindere.
Previne coroziunea electrolitică între conductorii de aluminiu și cupru (în același bloc terminal).
Oferă protecție pe termen lung împotriva coroziunii.
Pentru conexiunile cu clemă cu arc cu tehnologie de conectare PUSH WIRE®, WAGO recomandă curățarea conductorului din aluminiu și apoi introducerea imediată în unitatea de prindere umplută cu pastă de contact „Alu-Plus”.
De asemenea, este posibil să aplicați WAGO „Alu-Plus” suplimentar pe toată suprafața conductorului de aluminiu înainte de terminare.
Vă rugăm să rețineți că curenții nominali trebuie să fie adaptați la conductivitatea redusă a conductoarelor din aluminiu:
2,5 mm² = 16 A
4 mm² = 22 A
Informații de siguranță 1:
în liniile electrice împământate
CSA
DEKRA Certification B.V.
C22.2
1053495
VDE
VDE Prüf- und Zertifizierungsinstitut
EN 60998
40022792
- Numar Conexiuni
- 2
- Tip clemă
- conectori pentru corp iluminat
- Sectiune
- 2.5 mm²
- Culoare
- gri
- Gama
- Wago 224
- Tip
- conectori pentru corp iluminat
Produse Similare
Conector rapid pentru corpuri iluminat - Serviciu (ambele părți cu clapetă) 2 fire 2.5mm² - WAGO 224-201
In stoc
Conector rapid pentru corpuri iluminat - PUSH WIRE 2 poli 4mm² galben - WAGO 873-902
In stoc
Conector rapid pentru corpuri iluminat - PUSH WIRE 3 poli 4mm² galben (Lumi-NUTS)- WAGO 873-953
In stoc
16 produse similare
Conector rapid doză Cu-Cu 3 conexiuni 0.2-4mm² cu clapetă (lițat) 221-413 - WAGO 221-413
In stoc
Conector rapid doză Cu-Cu 5 conexiuni 0.2-4mm² cu clapetă (lițat) 221-415 - WAGO 221-415
In stoc
Conector rapid doză 3 conexiuni 2.5-6mm² PUSH WIRE - WAGO 773-173
In stoc
Conector rapid doză Cu-Cu 8 conexiuni 0.5-2.5mm² PUSH WIRE 2273-208 - WAGO 2273-208
In stoc
Conector rapid pentru corpuri iluminat - Standard (PUSH WIRE/CAGE CLAMP) 2 fire 2.5mm² - WAGO 224-101
In stoc
Conector rapid Cu-Cu 3 conexiuni 0.08-4mm² cu clapetă pentru fir lițat - WAGO 222-413
In stoc
Conector rapid doză 2 conexiuni 0.5-2.5mm² PUSH WIRE - WAGO 2273-202
In stoc
Conector rapid - Clemă legătură doză PUSH WIRE 4 fire 4-6mm² - WAGO 773-604
In stoc
Conector rapid doză 5 conexiuni 0.2-4mm² cu clapetă verde - WAGO 221-425
In stoc
Conector rapid pentru corpuri iluminat - PUSH WIRE 3 poli 4mm² galben (Lumi-NUTS)- WAGO 873-953
In stoc
Conector rapid doză 3 conexiuni 0.2-4mm² cu clapetă verde - WAGO 221-423
In stoc
Conector rapid pentru corpuri iluminat - PUSH WIRE 2 poli 4mm² galben - WAGO 873-902
In stoc
Conector rapid doză Cu-Cu 2 conexiuni 0.2-4mm² cu clapetă (lițat) 221-412 - WAGO 221-412
In stoc