Doză platformă - termosistem, montare în izolație, pentru corpuri iluminat - Kopos MDZ_KB
La comanda
1
Cod Produs: 9459-04
Ai nevoie de ajutor? 0773393640 - suport tehnic / 0772245110 - suport comenzi
| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Clasificare rezistență la foc | EI30-EI90 |
| Metodă de atașare | Utilizarea șuruburilor pentru plăci metalice FX⁴ testate |
| Etanșare | Cu inserții de etanșare integrate |
| Separare etanșă la fum | Asigură etanșare împotriva fumului rece |
| Termen de valabilitate | Nelimitat pentru materialul de construcție |
Lamelele dispuse pe interiorul cilindrului de etanșare asigură o închidere rapidă în cazul izbucnirii unui incendiu. | Elementul de etanșare cu nervuri de răcire integrate garantează traseul curat al cablului și al conductelor. | Introducerea ușoară a cilindrului de etanșare în deschiderea de instalare. | Separarea automată a încăperii - fără goluri sau umplere a rosturilor. |
| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Diametrul găurii | Ø120 mm |
| Grosimea minimă a peretelui | 100 mm |
| Intrări de cablu | Populație maximă (diametru interior 74 mm) |
| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Aprobare DIBt | Z-19.53-2188 |
| Izolare fonică | Până la 72 dB |
Poate fi folosit si ca sigilare de rezerva. | Populație completă cu cabluri învelite până la Ø 29 mm. | Amestecarea cablurilor și conductelor. | Alinierea orizontală este posibilă cu o distanță de 50 mm. |
Tăiați deschiderea de instalare cu un tăietor Ø 120 mm (ex. Art. Nr. 1084-20). | Apăsați cilindrul de etanșare în deschiderea de instalare. | Fixați cilindrul de etanșare prin strângerea șuruburilor (aceeași procedură ca și în cazul cutiilor cu perete cu cavitate). | Treceți cablurile și conductele învelite prin cilindrul de etanșare. |
Închideți capetele conductei etanșe la fum (de exemplu, cu dopuri de etanșare KAISER). | Montați elementul de etanșare din două părți în jurul pachetului, închideți-l și conectați-l la cilindrul de etanșare cu ajutorul racordului de baionetă. | Sigilarea și separarea necesară a încăperii pot fi folosite și ca sigilare de rezervă. | Alinierea orizontală a etanșărilor este posibilă cu un spațiu liber de 50 mm. |
Slăbiți elementul de etanșare rotindu-l un sfert de tură și deschideți-l. | Deschideți elementul de etanșare și scoateți-l. | Introduceți noile cabluri și conducte. | Montați elementul de etanșare și fixați cu 1/4 de tură spre dreapta. |
Tăiați deschiderea de instalare - în funcție de grosimea peretelui - cu un burghiu de carotare de 150 mm. | Folosind tencuială, mortar sau ciment rapid, apăsați cilindrul de etanșare în deschiderea de instalare și introduceți cablurile sau conductele prin. | Gulerul de etanșare asigură o separare strânsă a încăperii, chiar și atunci când deschiderile nu sunt curate și împiedică presarea tencuielii, mortarului sau cimentului rapid. | MAșezați elementul de etanșare pe cilindrul de etanșare și fixați-l cu un 1/4 de tură (fișaj baionetă). |
. |
La comanda
In stoc
In stoc
La comanda
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
In stoc
La comanda
Ultimele produse in stoc
In stoc
In stoc
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
Ultimele produse in stoc
In stoc
Ultimele produse in stoc
Parola trebuie sa contina cel putin:
Salvati produsele pe lista de dorinte pentru a le cumpara mai tarziu sau pentru a le impartasi prietenilor.