Clemă de fixare cabluri și țevi - clemă tip fluture - pentru diametre până la 60 mm, montaj în perete - Schrack GTDFCLIP
In stoc
Cod Produs: 2004020
Ai nevoie de ajutor? 0773393640 - suport tehnic / 0772245110 - suport comenzi
Tubul CONFLEX HF aparține familiei de produse fără halogeni KOUVIDIS pe care compania a dezvoltat-o din 2006. CONFLEX HF face parte din sistemul de tuburi CONDUR HF – CONFLEX HF pentru gestionarea și protecția cablurilor și este asamblat cu fitinguri CONDUR (mufe, cleme, adaptoare) și cutii de joncțiune. Materia primă este bazată pe policarbonat (PC), un material care virtual este imposibil de rupt, care asigură o rezistență mecanică extraordinară la compresiune și impact la temperaturi extreme*. Proprietățile avansate îl fac ideal pentru proiectele cu cerințe mecanice ridicate.
*Tubul CONFLEX HF este testată de laboratorul de control al calității KOUVIDIS pentru rezistența la impact (6J) la -45°C
Proprietati:| Cod | 2004020 |
|---|---|
| Descriere | Tub protectie cablu Kouvidis |
| Protectie cabluri | toate tipurile: cabluri electrice si cabluri pentru comunicatii |
| Diametru exterior | Ø20 mm |
| Diametru interior | Ø13.6 mm |
| Lungime rolă | 50 m |
| Rezistență la compresie | 1250N |
| Rezistență la impact | 6J |
| Interval temperatură | - 25 - +120℃ |
| Rezistență la încovoiere | pliabil |
| Caracteristici electrice | izolare electrică |
| Grad protecție IP | IP65 |
| Rezistență UV | DA |
| Protecție împotriva electrostatice | DA |
| Neatractiv pentru rozătoare | Produsul nu reprezintă un aliment atractiv pentru rozătoare |
| Tehnologie Antistatică | Protecție împotriva electricității statice |
| Fără halogeni | Nu degajă gaze toxice sau corozive în caz de incendiu |
| Proprietăți suplimentare | Nu atrage rozătoarele |
| Materii prime | Rezistența la metale grele (RoHS), termoplastic special stabilizat PC, fără halogeni |
| Rezistența la UV | Produs cu stabilitate UV suplimentară |
| Legendă: ● = Ideal ○ = Recomandat – = Nerecomandat |
Declarație conformitate
Date tehnice (producător)
Link producător
Certificat VDE
Certificat VDE - Test de aciditate
Certificat VDE - Test fara halogen
In stoc
Ultimele produse in stoc
In stoc
In stoc
La comanda
La comanda
La comanda
La comanda
In stoc
La comanda
In stoc
La comanda
La comanda
La comanda
La comanda
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
La comanda
La comanda
La comanda
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
La comanda
La comanda
La comanda
In stoc
In stoc
La comanda
La comanda
La comanda
Parola trebuie sa contina cel putin:
Salvati produsele pe lista de dorinte pentru a le cumpara mai tarziu sau pentru a le impartasi prietenilor.