Clemă de fixare cabluri și țevi - clemă tip fluture - pentru diametre până la 60 mm, montaj în perete - Schrack GTDFCLIP
In stoc
Cod Produs: 2054020
Ai nevoie de ajutor? 0773393640 - suport tehnic / 0772245110 - suport comenzi
- Noua gama de tuburi cu 3 straturi SUPERFLEX PLUS cu tehnologie împotriva radiațiilor electromagnetice marchează trecerea într-o nouă eră în ceea ce privește instalațiile ascunse în plăci din ipsos.
- Peretele extern ondulat al tubului oferă flexibilitatea și rezistența mecanică necesare, utilizând mai puține materii prime. Stratul interior urmează tiparul geometric al stratului exterior, ușurând inserția cablurilor. Cel de-al treilea strat independent de linii longitudinale, cu o culoare imposibil de șters, creează un marcaj în culori de lungă durată între instalațiile electrice și sistemele de comunicații.
Stratul interior al tubului de plastic SUPERFLEX PLUS încorporează o nouă tehnologie inovatoare împotriva radiațiilor electromagnetice care absoarbe o parte din radiația electromagnetică emisă de cabluri
DOMENIU DE APLICARE
- Ideală pentru instalații ascunse în plăci din ipsos, cavitatea peretelui și sub-plafon, în spații interioare cum ar fi clădirile de birouri, camerele de hotel și locuințele.
- Un material special pentru alunecare este aplicat pe stratul interior a acesteia, ușurând inserția cablurilor.
| Proprietăți suplimentare | ||
| Materie primă | Fără halogen, fără metale grele (RoHS) și cu polipropilenă termoplastică special stabilizată | |
| Tehnologie împotriva radiațiilor electromagnetice | Absoarbe o parte din radiațiile electromagnetice emise de cabluri | |
| Grad mai scăzut de fricțiune | Material special pentru alunecare aplicat pe stratul interior | |
| Marcaj în culori | Liniile longitudinale în culori imposibil de șters indică electricitatea cablurilor protejate | |
| Fără halogen | Nu degajă gaze toxice sau corozive în caz de incendiu | |
| Alungă rozătoarele | Nu atrage rozătoarele | |
| Tehnologie Antistatică | Protecție împotriva electricității statice | |
| Tehnologie anti-zgâriere | Protecție împotriva zgârierii prin pozarea cablurilor | |
| Cod | 2054020 |
|---|---|
| Descriere | Tub protectie cablu Kouvidis |
| Protectie cabluri | cabluri telecomunicatii |
| Diametru exterior | Ø20 mm |
| Diametru interior | Ø14,2 mm |
| Lungime rolă | 100 m |
| Rezistență la compresie | 320 N |
| Rezistență la impact | 2J |
| Interval temperatură | - 15 - +105℃ |
| Rezistență la încovoiere | pliabil |
| Caracteristici electrice | izolare electrică |
| Grad protecție IP | IP65 |
| Rezistență UV | DA |
| Protecție împotriva electrostatice | DA |
| Aplicabilitate | - recomandat: lemn - ideal: sub tenciuală, perete uscat, podea/tavan |
| Legendă: ● = Ideal ○ = Recomandat – = Nerecomandat |
Declarație conformitate
Fișă tehnică
Link producător
Certificat VDE
Certificat VDE - Test de aciditate
Certificat VDE - Test fara halogen
Certificat VDE - Test de fum redus
In stoc
Ultimele produse in stoc
La comanda
La comanda
In stoc
La comanda
La comanda
La comanda
In stoc
La comanda
In stoc
La comanda
La comanda
La comanda
La comanda
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
La comanda
La comanda
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
La comanda
La comanda
In stoc
La comanda
In stoc
La comanda
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
In stoc
Ultimele produse in stoc
Parola trebuie sa contina cel putin:
Salvati produsele pe lista de dorinte pentru a le cumpara mai tarziu sau pentru a le impartasi prietenilor.